Ana içeriğe atla

Anatomi Sergisi "Body Worlds 2"

Bugün de Museum of Science'da dün açılan "Body Worlds 2" anatomi sergisine gittik. 24$ gibi bir ücret alsalar da değdi yani. Sergiyi tek kelime ile ifade etmeye kalkarsam: Muhteşem
Bu sergiyi bu kadar güzel yapan şey kadavraların diseksiyonlarının kusursuz yapılmış olması ve kadavralara verilen pozisyonlardı... Futbol oynayanı, bale yapanı, skateboardla tek el üzerinde duranı, atletizm yapanı, buz pateni yapanı, yoga yapanı, kayak yapanı, beyzbol oynayanı vardı... İnsan vücutlarının dışında bi de şaha kalkmış bir tay ve iki deve vardı.
Kimisi kaslarından, kimisi kemiklerinden arındırılmış bir insan vücudları da ayakta dimdik sergilenmekteydi.
Tüm organlar ve sistemler de ayrıntılı bir şekilde sergilenmişti. Ayrıca bazı organlarla ilgili hastalıklara da yer verilmişti.
Şimdi bu yazıyı okuyanlardan sergiyi bu kadar övdün, hiç mi fotoğraf çekmedin diyenleri duyar gibiyim. Valla ben de çok isterdim fotoğraf çekmeyi ancak fotoğraf çektirmediler... :-(

Bu blogdaki popüler yayınlar

kader..

"Her zaman yapılan yanlış nedir, bilir misin? Yaşamın değişmez olduğunu sanmak, trenin ray değiştirmeden sonsuza kadar gideceğini düşünmektir. Oysa kaderin hayal gücü bizimkinden daha renklidir. Artık çıkış yolunun kalmadığını sandığın bir durumda umutsuzluğun zirveye vardığında, rüzgâr hızıyla her şey değişir, altüst olur ve bir andan ötekine geçerken kendini yeni bir yaşantının içinde bulursun."

Yüreğinin Götürdüğü Yere Git - Susanna Tamaro

minibahçe..

sonbahar'ın renkleri..