Ana içeriğe atla

muayene ücreti..

Hükümet sağlıkta sevk zincirini uygulamaya koyuyor tekrar. Ve bunu benimsetmek için de aile hekimlerine muayenede ücret almazken fakülte gibi 3. basamak hastanelerden muayene ücretini eczanelerden tahsil ediliyor..
Geçen gün üniversitede muayene olup eczaneye gittiğimde 6 YTL muayene ücretini ilaç üretinin yanısıra aldılar. Toplamda 4,5 YTL'lik ilacı 7,5 liraya almış oldum.. Karneye yazdırdığım için ilaç ücretinin %20'sini ödeyeceğim diye beklerken ilacı fakülteden yazdırdığım için 6 YTL muayene ücretiyle beraber toplam 7,5 YTL ödemiş oldum..
Muayene olup ilaç yazdırmasanız bile 6 YTL borç olarak yazılıyor ve ilaç aldığınız başka bir zamanda tahsil ediliyor.. Aile hekimliğinde muayene olup ilaç yazdırabilecekken fakülteye falan gitmeyin derim ben.. Sonra benim gibi zararlı çıkarsınız.. Benden söylemesi..

Bu blogdaki popüler yayınlar

kader..

"Her zaman yapılan yanlış nedir, bilir misin? Yaşamın değişmez olduğunu sanmak, trenin ray değiştirmeden sonsuza kadar gideceğini düşünmektir. Oysa kaderin hayal gücü bizimkinden daha renklidir. Artık çıkış yolunun kalmadığını sandığın bir durumda umutsuzluğun zirveye vardığında, rüzgâr hızıyla her şey değişir, altüst olur ve bir andan ötekine geçerken kendini yeni bir yaşantının içinde bulursun."

Yüreğinin Götürdüğü Yere Git - Susanna Tamaro

minibahçe..

sonbahar'ın renkleri..