6 Mart 2009

kaaar neden yağar? kaaaar..

Bugün gittim "Gölgesizler" filmine.. Filme gitmeden sinema sayfalarından okuduğum kadarıyla ve arkadaş tavsiyesi üzerine güzel duruyordu film.. Alışılmışın dışında, insanın dikkatini çeken filmin afişini daha önce görmüştüm. Filmle birlikte Candan Erçetin'in adının da geçmesi.. Gözüme kestirmiştim bi kere.. :)
Hasan Ali Toptaş'ın filmle aynı ismi taşıyan romanından beyaz perdeye aktarılmış bir filmdi "Gölgesizler" filmi.. Bugün sinema sitelerinde okuduğum kritiklere bakılırsa gizemli hikayesiyle izlenesi bir filmdi.. Nitekim de öyleydi.. Bir köydeki esrarengiz kaybolmaları konu ediyor film.. Köyün berberi, köyün en güzel kızı, köyün muhtarı kayıplara karışanlardan.. Film genel itibariyle karışık bir hikayeye sahip.. Filmin sonunda anlaşılıyor bazı şeyler.. Bazı şeyler diyorum çünkü anlayamadığım şeyler var.. :)
Yazının başlığının filmle ne alakası var derseniz, filmde Cennet'in oğlu karakterinin aklını yitirmesiyle birçok kez söylediği bir replik "Kaaar neden yağar? Kaaar..." Mesela bu.. Ne demek bu anlamadım.. :) Filmin en çok hoşuma giden kısmı ise at sahnesiydi.. Gerçekten çok iyidi bence..
Candan Erçetin'in bu film için bestelediği "Ben Kimim?" şarkısı da filmin akabine eklenmiş.. Candan Erçetin'in sesine diyecek yok zaten ama şarkı da bütün parçaları gibi yine çok başarılı..
Yani sonuç olarak sinemadan memnun ayrıldım.. :)