Ana içeriğe atla

..MaSCo'07..

16-17 Mayıs 2007 tarihlerinde gerçekleştirilen Marmara Üniversitesi Tıp Öğrenci Kongresi MaSCo 2007'ye ben de iştirak ettim.. 3 arkadaş katılmayı düşündüğümüz bu öğrenci kongresine ekilerek tek kişi olarak katıldım.. Zaten ilk defa bu sene başka üniversitelerden katılımcı kabul edilen bu öğrenci kongresine çok pek dışarıdan katılım yoktu gördüğüm kadarıyla.. Benim gördüğüm benim dışımda bir Cerrahpaşa Tıp'lı ve bir kaç Kocaeli Tıp'lı vardı.. Doğal olarak yabancılık çektim ama sağolsunlar Marmara Tıp'lı bir kaç arkadaş ilgilendi benimle..
Marmara Tıp Fakültesi'ni ilk defa gördüm.. Eski binası hoşuma gitti.. Güzel bi de orta bahçesi var ancak, hastanesinin başka bir yerde olması ve fakültenin bulunduğu kampüsün küçük olması dezavantajlar bence..
Kongre ise fena değildi.. Konferanslar ve öğrenci sunumları güzeldi.. Özellikle her öğrencinin üst düzey araştırmalar olmasa da en azından bir araştırmaya dahil olması güzel.. Çoğunluğu anket çalışmasıydı..
Benim için güzel bir tecrübeydi.. En son 6 sene önce orta-2. sınıfta görüdüğüm, daha sonra Marmara Tıp'ta okuduğunu öğrendiğim bi arkadaşımı da 6 yıldan sonra tekrar görmek de ayrı bi güzellik kattı bu tecrübeye..

Bu blogdaki popüler yayınlar

kader..

"Her zaman yapılan yanlış nedir, bilir misin? Yaşamın değişmez olduğunu sanmak, trenin ray değiştirmeden sonsuza kadar gideceğini düşünmektir. Oysa kaderin hayal gücü bizimkinden daha renklidir. Artık çıkış yolunun kalmadığını sandığın bir durumda umutsuzluğun zirveye vardığında, rüzgâr hızıyla her şey değişir, altüst olur ve bir andan ötekine geçerken kendini yeni bir yaşantının içinde bulursun."

Yüreğinin Götürdüğü Yere Git - Susanna Tamaro

minibahçe..

sonbahar'ın renkleri..