Ana içeriğe atla

..sosyomat.com..

PilliNetwork'ün bünyesinde yer alan bir web sitesi olan Sosyomat hakkında bişeyler yazayım dedim ama Sosyomat'a üye olmama rağmen "Sosyomat nedir?" sorusuna net bir cevabım yok.. Sosyomat ilginç bi şey.. Nasıl açıklama ama :).. Neyse, biraz ciddi olup bişeyler yazmaya çalışayım:
Sosyomat için arkadaşlık sitesi desem tam olarak değil.. Sosyomat, isminden de az biraz anlaşılacağı gibi sosyalleşme aracı olarak nitelendirilmekte.. Kullanıcıların kendilerine yapıştırdıkları etiketlerle kendilerini tanıttığı ve yine bazı etiketler altında fikir beyan ettiği bi site.. Sitede kullanıcının kendisine eklediği etiketlerin yanı sıra diğer kullanıcılar da kullanıcıya etiket ekleyebiliyor.. Sitede kullanıcılar tarafından oluşturulan gruplara katılarak da ilgi alanınızı, sevdiğiniz şeyleri, kendinize yapıştırmaya yakıştırdığınız bir etiketi daha diğer kullanıcılara gösterebilirsiniz..
Sosyomat, ekşisözlük'e benziyor desem yalan olmaz hani.. Ekşisözlük'ün evrimleşmiş hali denebilir buna..
Kısaca onu, bunu, şunu ve kendinizi etiketlerle bezeyebilidiğiniz bir web sitesi.. Yani bir etiket dünyası..
Şu an üye alımına kapalı olan Sosyomat'a üye olabilmek için davetiye sırasına girmek gerekmekte ancak her kullanıcıya da 2 kişi davet etme hakkı verilmekte.. Yani davetsiz girmek yasak kardeşim :) Ben de sıraya girmiştim bi ara, geçen gün davet ettiler, bana da davete icabet etmek düştü :P

Bu blogdaki popüler yayınlar

kader..

"Her zaman yapılan yanlış nedir, bilir misin? Yaşamın değişmez olduğunu sanmak, trenin ray değiştirmeden sonsuza kadar gideceğini düşünmektir. Oysa kaderin hayal gücü bizimkinden daha renklidir. Artık çıkış yolunun kalmadığını sandığın bir durumda umutsuzluğun zirveye vardığında, rüzgâr hızıyla her şey değişir, altüst olur ve bir andan ötekine geçerken kendini yeni bir yaşantının içinde bulursun."

Yüreğinin Götürdüğü Yere Git - Susanna Tamaro

minibahçe..

sonbahar'ın renkleri..