6 Eylül 2007

..Yaz Tatilinin Ardından Yeni Bir Döneme Başlarken..

Günler durmaksızın geçmeye devam ediyor şaşırtıcı bir hızla.. Koca yaz tatili bitti, yeni bir dönem başlıyor hayırlısıyla.. Bugün Muğla'da geçirdiğim yaz tatilimin son günü. Allah nasip ederse, bu akşam Edirne'ye hicretin ilk basamağı olan İstanbul'a gideceğim. İstanbul'dan sonra da ver elini Edirne..
Ailemi bir ağaca benzetecek olursam, bizim yaprak dökümümüz de başladı sonbaharın gelmesiyle.. İlk yaprak geçen gün okulu başlayan abimle Kayseri'ye düştü.. Sırada benle Edirne'ye sonra da Ömer ile İzmir'e düşecek birer yaprak var.. Kardeşim Musa ile geçen sene İzmir'e bir yaprak daha düşmekteyken bu sene yaprak ağaçta kalacak.. Diğer kardeşlerim Emre ile Emir ile 2 yaprak daha henüz ağaçta.. Seneye ise yapraklarımızdan biri kuvvetle muhtemel İzmir'e, bir diğeri ise Musa'nın ÖSS sonucu tercihine göre bir başka ilimize düşecek.. Bizim ağacımızın yeşermesi, yapraklanması da yaz tatili başında rastlıyor, sene içindeki kısa ömürlü ekstra filizlenmeleri saymaz isek..
10 Eylül itibariyle tıbbın kollarında 3.senem başlayacak, biliyorum bu yıl da zor olacak ama tıbba esas adımları da bu sene atacağız inşaallah patoloji, farmakoloji, klinik mikrobiyoloji ve kliniğe giriş derslerimizle.. Tıp fakültesi öğrencisi için ayrı bir heyecanı olan ilk stetoskopumuza da bu sene sahip olacağız.. Yeni dönemimiz inşaallah herkes için hayırlı olur..